زیرش مو زیاد دارید؟ این ۴ نکته برای پیشگیری از ریزش مو را از دست ندهید.

2+

ریزش مو زیاد خیلی دارید این مطلب را از دست ندهید.طبق گفته های یک کارشناس، ماساژ روزانه پوست سر برای چند دقیقه و پرهیز از شانه کردن موهای خیس می توانند از ریزش مو پیشگیری کنند.”دیلیپ کاندیلا” در این مطلب به چند نکته مفید برای پیشگیری از ریزش مو اشاره می کند:

  • ماساژ درمانی مو:

ماساژ روزانه پوست سر برای چند دقیقه ، جریان خون را تحریک کرده و باعث می شود فولیکول های مو فعال بمانند.کمی روغن نارگیل یا روغن زیتون برداشته و دو قطره آبلیمو به آن اضافه کنید.این مخلوط را به آرامی روی پوست سر ماساژ داده و بعد با یک کلاه رنگ سرتان را بپوشانید و یک ساعت صبر کنید. بعد از یک ساعت موهایتان را شامپو کنید.

  • اسپای خانگی مو:

اسپا نام محلی در بلژیک است که در آن نوعی حمام درمانی با آب معدنی یا آب دریا انجام شده و سلامتی و تندرستی فرد را افزایش می دهد. چند قطره روغن زیتون داخل مقداری آب گرم ریخته و یک حوله را در این آب برای دو دقیقه خیس کنید، بعد موهایتان را با این حوله بپوشانید. با انجام این کار موها به طور طبیعی اسپا می شوند.

  • عصاره های طبیعی:

شما می توانید عصاره سیر یا پیاز یا زنجبیل را انتخاب کرده و به پوست سر بزنید. این عصاره ها باید تمام شب روی سر باقی بمانند و صبح روز بعد شسته شوند.

  • موهای خیس را شانه نکنید:

بهتر است که موهای خیس را شانه نکنید چون این کار باعث می شوند شکستگی و ریزش مو بیشتر شودقبل از شانه کردن اجازه دهید موها خشک یا نیمه خشک شوند.

2+
پیشنهاد خواندنی :  درمان طبیعی دانه های سر سیاه پوست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *