عکس سلفی چین و چروک صورت و سرعت پیری پوست را افزایش می دهد!

مضرات گرفتن عکس سلفی برای پوست صورت

معتادان سلفی توجه داشته باشید! متخصصین پوست هشدار داده اند که قرار دادن پوستتان به طور مداوم در معرض نور و تابش گوشی های هوشمند ممکن است باعث آسیب رساندن به پوست،بالا بردن سرعت پیری و افزایش چین و چروک شود.پزشکان تنها با دیدن آسیب بیشتری که یک طرف از صورت دیده است می توانند تشخیص دهند که افراد گوشی را با کدام دست خود می گیرند.

به گفته سیمون زواکی Simon Zoakei مدیر پزشکی کلینیک پوست لینیا در انگلستان ” وبلاگ نویسان و افرادی که سلفی های زیادی از خود می گیرند باید نگران باشند. حتی نور آبی که از پشت مانیتور به ما می رسد می تواند باعث ایجاد آسیب پوستی شود. ”

کارشناسان می گویند که امواج اکترومغناطیس تابیده شده از موبایل با تخریب DNA منجر بهپیری پوست می شود.این امواج می تواند منجر به شکستن رشته های DNA شود که مانع ترمیم خود به خودی پوست شده و باعث تجمع فشار اکسیداتیو در سلول شده که منجر به افزایش چین و چروک ها می شود.

Group of friends taking picture of themselves with smartphone

به گفته زین اوباگی Zein Obagi موسس کلینیک سلامت پوت اوباگی در آمریکا ” شما در ابتدا متوجه گرفتگی بافت پوست تان می شوید که در طرف دیگر آن قابل مشاهده نیست. من فکر می کنم که نیاز به ایجاد یک مکانیسم دفاعی داریم، این نور نوعی مغناطیس است که روی پوست تاثیر می گذارد. این میدان مغناطیسی می تواند مواد معدنی پوست را تغییر بدهد که ضدآفتاب نمی تواند جلوی این تخریب را بگیرد. ”

همچنین بخوانید :  چرا رنگ پوست صورت دونالد ترامپ اینقدر نارنجی است؟

تهیه و ترجمه: گروه سلامت سیمرغ
اختصاصی سیمرغ
منبع: http://newsonhunt.com/2016/06/20/selfies-may-damage-your-skin-cause-wrinkles

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *