ضرر و عوارض جراحی پلک کدامند و چگونه کمتر می شوند- حس زیبایی

عوارض جراحی پلک کدامند؟

اگر شما افتادگی پلک دارید یا به هر علتی خواستار جراحی زیبایی پلک هستید حتما مقالاتی د ر مورد جراحی های پلک و عوارض جراحی پلک مطالعه کنید .
در سنین بالاتر پوست پلک ها حالت افتادگی شدیدی پیدا می کند و این افراد می توانند کاندید ناسبی برای این جراحی باشند .

شل شدن و از دست رفتن قوام پوست و بافت های نگه دارنده ی پلک ها باعث ایجاد پف در پلک ها وآویزان شدن پوست این نواحی می شود . این علل علاوه بر اینکه باعث نا زیبایی شخص می شوند گاهی باعث کاهش میدان دید این افراد نیز می شوند. در این موارد جراح پلک می تواند برای این افراد از جراحی های زیبایی چشم یا بلفارو پلاستی استفاده کند.

تغییر بعد از جراحی پلک

عوارض جراحی پلک کدام ها هستند ؟

هیچ جراحی یا روش در مان شیمیایی وجود ندارد که عوارضی را نداشته باشد اما گاهی بعضی از این روش های درمانی عوارض بالایی دارند و انجام دادن این جراحی ها معقول به نظر نمی آید. اما خوشبختانه عوارض جراحی پلک بسیار کم است واگر شما با استفاده از یک جراح پلک ماهر این جراحی را انجام دهید حتما عوارض کم آن کم تر هم خواهد شد .

از عوارض شایع جراحی های زیبایی کبودی است که در این جراحی نیز وجود دارد . این عارضه بسته به نوع بافت و قدرت بدنی بیمار می تواند از چند روز تا دو هفته طول بکشد.

از دیگر عوارض جراحی پلک, برگشت پلک, کشیده شده است . این عارضه در اصل نباید اتفاق بیفتد واین مسولیت به عهده ی پزشک است در صورت انتخاب جراح پلکمجرب این عارضه اتفاق نمی افتد

همچنین بخوانید :  چطور موهایتان را کوتاه کنید؟

بسته نشدن کامل پلک هم می تواند یکی دیگر از عوارض جراحی پلک باشد که بر اثر زیاد برداشتن پوست پلک اتفاق می افتد در این مورد هم انتخاب یک جراح پلک ماهر شما را از در گیری با این عارضه نجات می دهد

ممکن است در بعضی از موارد بعد از جراحی فرد خونریزی داشته باشد که باید به جراح پلک مراجعه کند
معمولا جراحی زیبایی پلک سرو پایی انجام می شود وحتی گاهی بعضی از جراحان این عمل را در مطب خود انجام می دهند ونیاز به بستری شدن شما در بیمارستان نیست . اما لازم است بعد از جراحی پلک شما در خانه به مدت یک هفته از انجام دادن کارهای سنگین, ورزش کردن و… خود داری کنید .اما غالبا بعد از یک هفته شما می توانید به سر کار بروید .

در جراحی های پلکی چه نکاتی را باید رعایت کنیم تا عوارض جراحی پلک کمتر شود

نکاتی که بعد از جراحی باید رعایت کنید کدام هستند ؟

بعد از اینکه شما به هوش آمدید روی چشمهایتان پد های آغشته به محلولی را خواهید دید . این ها باعث کم شدن تورم وکوفتگی های بعد از جراحی می شوند در ۳ روز اول باید از این پد ها موظبت کنید

نوشیدن مایعات وراه رفتن به صورت آرم وآهسته بعد از جراحی باید رعایت شود

شما باید بعد از ۳ روز برای برداشتن پد ها به جراح پلک مراجعه کنید ممکن است بر داشتن این پد ها کمی درد داشته باشد بهتر است یک ساعت قبل از بر داشتن پد ها از داروهای مسکن استفاده کنید

همچنین بخوانید :  چگونه با روغن کرچک موهایمان را تقویت کنیم؟

تا ۲۴ ساعت بعد از عمل از پد هایی استفاده کنید که در آب یخ خیسانده شده است این پد ها را هر ۲۰تا ۳۰ دقیقه عوض کنید .پدها همیشه باید خیس نگه داری شود زیرا وزن آب به همراه دمای پایین آن باعث می شود کوفتگی ها بهتر و ورم ها کمتر شود .

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *