با موهای بد حالت چه کنیم-بخش دوم

بخش اول با موهای بد حالت چه کنیم 

 

شانه زدن موهای مجعد، باعث وز کردن آن ها می گردد

چنانچه فر طبیعی مویتان اغلب وز می کند، از شانه زدن موها پرهیز کنید. چرا که برس زدن یا شانه کشیدن موهای خشک باعث وز کردن آن می گردد. همچنین باعث کشیدگی موها و در نتیجه شکسته شدن مو می گردد.
برای رام کردن فرهای طبیعی مو و همچنین برای پرپشت نشان دادن آنها، از شامپوهای حجم دهنده ی مخصوص موهای خشک استفاده کنید. سپس با استفاده از برس گرد موها را سشوار بکشید تا با نشان دادن جعد موها آنها را پرپشت تر نشان دهد. وی در انتها برای ماندگاری حالت موها و براقیشان از اسپری استفاده کنید.

چگونه می توان موخوره (چند شاخه شدن انتهای مو) را برطرف کرد؟

بسیار خوب می شد اگر می توانستیم انتهای موها را به همان راحتی که چندشاخه می شوند، یک شاخه کنیم. لکن، هیچ راهی برای برطرف کردن موخوره وجود ندارد. تبلیغات محصولاتی که ادعا می کنند می توانند موخوره را برطرف کنند، فقط ظاهر مو را زیباتر می کنند، چرا که تنها راه درمان موخوره کوتاه کردن مو می باشد. برای پیشگیری از چندشاخه شدن موها، بهتر است حتی المقدور از سشوار کشیدن زیاد موها اجتناب کنید.

استفاده از سایه ی چشم می تواند تا حدی سفیدی موها را بپوشاند

مادامیکه منتظر نوبت بعدی رنگ کردن موهایتان هستید، می توانید تارهای سفید شده ی آزاردهنده ی موها را با استفاده از سایه ی چشم بپوشانید. برای این کار، می توانید برس آرایشتان را به پودر سایه ی چشم آغشته کنید و آنرا برروی موهایتان بکشید.
راه حل دیگر برای پوشاندن موهای سفید شده استفاده از ریمل مو –که برسی همانند ریمل چشم دارد—و پودرهایی که در غالب اسپری عرضه می شوند، می باشد. ماندگاری رنگی که به این صورت به موهایتان می زنید چند روز طول می کشد که با شامپو کردن موها به راحتی شسته می شود. برای حفظ کیفیت موهای رنگ شده، می توانید از شامپوها و نرم کننده های مخصوص موهای رنگ شده استفاده کنید.

چنانچه فر شش ماهه ی موهایتان خراب شده اند چه باید بکنید؟

قبل از هرگونه اقدامی، به یک آرایشگر مراجعه کنید تا فر و سلامت موهای شما را ارزیابی کند. به طورکلی، باید بین استفاده از مواد شیمیایی که به موهایتان می زنید فاصله بیندازید. اگر موهای شما به مراقبت بیشتری نیاز دارند، می توانید تا مدتی درخانه از ماسک مویی که حاوی پروتئین یا سرامید می باشد استفاده کنید. بهترین راه آن است که موهایتان را در یک آرایشگاه صاف کنید یا یک بار دیگر فر شش ماهه بزنید. هر راهی را که انتخاب می کنید، ارزیابی سلامت موها باید در راس آنها قرارداشته باشد.

همچنین بخوانید :  روشی شگفت انگیز برای جلوگیری از ریزش مو

در تماس با آب استخر موهایتان سبز شده اند !

مصرف آسپرین با آب هیچ کمکی نمی کند، لکن اگر موهایتان را با محلول آب و آسپرین آبکشی کنید تاثیر آن را مشاهده خواهید کرد. در واقع آنچه باعث سبز شدن موهای بور پس از تماس با آب استخر می گردد، کلر نیست بلکه مس موجود در مواد شیمیایی است که برای مراقبت از استخر استفاده می شود. اسید موجود در محلول آب و آسپرین و همچنین درعصاره ی گوجه فرنگی و آب لیمو وجود دارد باعث خنثی شدن مس و در نتیجه از بین رفتن سبزی مو می گردد.
برای پیشگیری از سبز شدن بیشتر موها، می توانید قبل از شنا موهایتان را آب سرد شستشو داده تا کوتیکول های (بشره) موهایتان تنگتر شوند، سپس مقداری نرم کننده بروی موها مالیده و کلاه شنا به سر کنید. پس از شنا نیز میتوانید موهایتان را با شامپوی مخصوص شنا بشویید. مواد موجود در این نوع شامپوها به مولکول های مس متصل شده و مس را پس از شستشو با خود از موهایتان خارج می کنند.

مواد صاف کننده ی موی کراتینه برای استفاده مطمئن می باشند؟

طی سال ۲۰۱۰، برخی مواد کراتینه ی مو حاوی مقدارنامناسبی از فرمالدئید که نوعی مواد سرطان زاست بودند—حتی آن هایی که ادعا می شد هیچگونه فرمالدئیدی ندارند. برخی از محصولات کراتینه برای موها بی ضرر میباشند، لکن به درستی نمی توان گفت کدامیک از آنها. حتی آرایشگران نیز ممکن است اطلاعات نادرستی از شرکت های تولید کننده ی این مواد دریافت کنند.
صاف کننده ی موی فر (که حاوی قلیاب می باشد) انتخاب مطمئن تری است، گرچه ممکن است باعث ضعیف شدن موها و تحریک کف سر شوند. احتیاط کنید که این مواد را بیش اززمان توصیه شده، روی موهایتان نگاه ندارید.
می توانید موهایتان را به طور موقتی با استفاده از سشوار، اتوی فر، یا اتوی صاف کردن مو لخت کنید که یکی از مطمئن ترین راه ها به شمار می آید. لکن توجه داشته باشید که استفاده مداوم از آنها باعث ضعیف شدن موهایتان میگردد. بنابراین بهتر است که به ندرت از آنها استفاده کنید یا در زمان استفاده، آنها را روی کمترین درجه ی حرارتی شان تنظیم کنید.

همچنین بخوانید :  سرم مو چیست و چطور کار می‌کند؟

شامپوهای نرم کننده دار برای شاداب کردن موهای رنگ شده

آرایشگران به افرادی که موهایشان به علت استفاده از داروهای شیمیایی، اتوی صاف کننده ی مو یا سشوار آسیب دیده است، مواردی را از جنبه های مختلف  توصیه می کنند که عبارتند از :
• برای رهایی از موهای آسیب دیده، آن ها را کوتاه کنید.
• برای جلوگیری از خشک شدن بیشتر موهایتان بهتر است تنها زمانیکه نیاز است آنها را بشویید و از شامپوهای ملایم استفاده کنید (زمان مناسب شستشوی هرمو بستگی به میزان چربی کف سر دارد).
• روزانه از نرم کننده های ملایمی که نیاز به شستشو ندارند استفاده کنید، این کارباعث می شود مو خشک به نظر نرسد.
• هفته ای یک بار، با ماسک های تقویتی یا نرم کننده های قوی موها را از ریشه تا انتهای ساقه ماساژ دهید. سپس موها را با یک کلاه پلاستیکی پوشانده و ماسک را به مدت ۱۵ دقیقه یا بیشتر روی موهایتان نگاه دارید. سپس موها را با آب خنک شستشو داده و از سشوار کشیدن آنها خودداری کنید.

اگر رنگی که به موهایتان زده اید خوب از آب درنیامده است

اگر موهایتان را در خانه رنگ کرده اید و به رنگ متمایل به نارنجی درآمده ا ند؛ خیلی کار مشکلی نیست که با استفاده از یک تناژ گرم رنگ آنها را به قهوه ای رو به قرمزی در آورید. آرایشگران معتقدند که این کار شدنی است لکن بهتر است که در یک آرایشگاه خوب انجام گردد، چرا که اگر خودتان این کار را به عهده بگیرید مجبورید چندین بار این کار را تکرار کنید که نه تنها باعث آسیب دیدن بیشتر موها می گردد بلکه بیش از اصلاح رنگ در یک آرایشگاه خوب خرج بر می دارد.
زمانیکه برای اصلاح رنگ مویتان به آرایشگاه می روید، تصویری از رنگ مورد علاقه تان را به آرایشگر نشان دهید و به وی توضیح دهید که از چه مواد شیمیایی برای رنگ کردن و یا درست کردن موهایتان تا به حال استفاده کریده اید، از جمله فرصاف کن یا حنا. آرایشگر با داشتن اطلاعات کافی می تواند رنگ مناسبی را برای شما انتخاب کند تا نتیجه ی مثبتی عایدتان گردد.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

مدیریت حس زیبایی

متاسفانه امروز خیلی از اشخاص به زیبایی توجه دارند اما به سلامت خود نه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *